• 2329059 515 98+
  • 9121273839 98+
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

در پیوند با زمین

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

از دیرباز، تربت حیدریه یکی از قطب‌های کاشت و تولید مرغوب‌ترین انواع زعفران ایران است. زعفران این خطه دارای کلاله‌های بلند و درشت با عطری منحصر به فرد و نافذ است.   

شهر تربت حیدریه در جنوب استان خراسان رضوی، در ارتفاع ۱۴۵۰ متری از سطح دریا و در منطقه‌ای واقع شده است که در گذشته آن را «زاوه» می‌نامیدند. در کنار ابریشم، پسته و بادام، زعفران شاخص‌ترین ره‌آورد تربت‌حیدریه است. شرایط اقلیمی، ترکیبات شیمیایی خاک این سرزمین و ارتفاع از سطح دریا، مناسب‌ترین شرایط اقلیمی برای کاشت زعفران را فراهم کرده است. در نتیجه این شهر با تولید سالانه ۵۰ تن زعفران، رتبه اول شهرهای تولید‌کننده زعفران در جهان را به خود اختصاص داده است.

مردم این خطه صدها سال است که از راه کشت و عرضه زعفران روزگار می‌گذرانند. در سال‌های اخیر شرکت فرازعفران تربت در زمینه تحقیق و بهبود شیوه‌های سنتی کشت و نگه‌داشت زعفران، سرمایه‌گذاری فراوانی کرده است. هدف، تولید زعفران مرغوب و معطر با رنگ‌دهی طبیعی بالا و حفظ این ویژگی‌ها تا لحظه‌ای است که زعفران به دست مصرف کننده برسد.

در تمامی مراحل تولید زعفران جی‌پی، ضمن بهره‌مندی از شاخص‌های اساسی چون سرزمین مطلوب برای کشت و عوامل تاثیرگذار آب و هوایی، با نظارت تمام وقت بر شیوه نگهداری استاندارد و استفاده از بسته‌بندی به‌روز، کیفیت نهایی محصول و ارائه زعفران ارگانیک ایرانی با کیفیتی متمایز و بین‌المللی تضمین می‌شود.


© 2021 GP FOOD. All Rights Reserved. Powered by EXIR